ому покупка конфіскату набирає популярність в Україні?


Конфіскат — це власність, яка раніше належала фізичній або юридичній особі, але пізніше була вилучена державними контролюючими або виконавчими органами. Найпоширеніша причина — несвоєчасне здійснення платежів за кредитними договорами, або повне їх ігнорування.

Після отримання речей відбувається реалізація на спеціальному аукціоні. Ведення цієї процедури строго регламентується профільним законодавством, введеним у 2015 році, яке в 2019 році зазнало масу змін. Головним каталізатором послужила інтеграція системи продажів «Прозорро».

Переваги придбання конфіскату через аукціон

Придбання конфіскату через спеціальний ресурс «Прозорро» характеризується рядом очевидних переваг.

  1. Кредитор має можливість швидко позбутися від майна, яким раніше володів боржник.
  2. Для публікації лота потрібно набагато менше часу, ніж це було раніше, згідно зі старою версією законодавства.
  3. У боржника є можливість максимально швидко розрахуватися з кредиторами.
  4. Товар, що підлягає реалізації, що не буде затримуватися в власності кредитора.
  5. Повна прозорість процедури.

Останній пункт заслуговує на окрему увагу. Всі угоди, виконані відповідно до регламенту, можна перевірити в будь-який зручний час. Наприклад, перед реєстрацією на ведення торгів з продажу автомобіля можна ознайомитися з його технічним паспортом, почитати стан, ознайомитися з повною історією придбання і подальшого володіння, технічним станом на момент продажу. Далі, як тільки угода буде завершена, співробітники аукціону публікують офіційний договір купівлі, тим самим підтверджуючи повне завершення процедури. Підвищення безпеки здійснення угоди багато в чому пояснюється і тим, що за правилами кожен учасник повинен заздалегідь оплатити від 3 до 10 відсотків від суми початкової ставки.

Як користуватися сайтом «Прозорро»?

На офіційному порталі uub.in.ua опубліковано велику кількість корисних матеріалів, що дозволяють глибше ознайомитися зі специфікою ведення торгів. Також окремо є відеоматеріали, що дозволяють візуалізувати кожен крок, який треба виконати в тому чи іншому випадку.

Похожие записи